Kurduğunuz bir web sitesinin belli bir süre sonra teknolojik yenilikler yapılması ve güncellenmesi önemlidir. Günümüz şartlarında her gün değişen arz talep kriterleri olduğu için bu yenilikler gereklidir. Belli bir zamandan sonra güncellenen web sitelerin kurulma amacı kullanıcıların gözünde tekrar hatırlanacaktır. Güncellenen web sitelerinin önemi artmaktadır. Arama motorlarında web sitenizde yaptığınız değişikler ve ne kadar ilgilendiğiniz takip edilmektedir. Yanı sitenizin canlığını koruyup korumadığı tespit edilerek ona göre bir tutum sergilenir. Web sitesini kurduktan sonra işin bittiğini düşünmek çok büyük bir yanlıştır. Arama motorları kurduğunuz siteyi ölü site olarak işaretlerse siteden tam anlamıyla verim almanız mümkün değil. Ölü site olarak işaretlediği web sayfalarının arama motorlarındaki sırası düşecek ve değer kaybedecektir. Arama motorları güncellen web sitelerine ciddi anlamda önem vermektedir. Yeni eklediğiniz metin ve görsel içerikler sayesinde web sitenin ilgilenildiği yanı talebe cevap verildiği için arama motorları da sitenizin sırasını ona göre belirlemektedir. Kurduğunuz bir web sitesi için önemli olan arama motorlarında üst sırada çıkmasıdır. Açıklamak gerekirse yeni web sayfaları eklemek, makale, video ve resim gibi yenilikler katmak web sitenize hareket katacaktır. Yaptığınız bu yenilikler sayesinde arama motorlarının dikkatini çekmiş olursunuz ve sonuç olarak listedeki yeriniz de yükselecektir. Arama motorlarının web sitelerini sıralama şartları da sürekli yenilenmektedir. Kullanılan anahtar kelimeler, sitenin güncellenmesi ve siteye eklenen yen sayfalar gibi birçok sayıda koşul bulunmaktadır. Arama motorları bu şartların ne kadar yerine getirildiğini takip ederek kurduğunuz web sitesine de o derecede önem vermektedir. Kullandığınız metin ve görsel sunumların kalitesi de oldukça önemlidir. Konu ile bağlantılı resim ve içerikler paylaşmanın yeni ziyaretçiler tarafından önemlidir. Dolayısıyla buda web sitenizin yerini yükselten diğer etkendir.

 GOOGLE GÖZÜNDE OTERİTE

           Web sitenizin arama motorları tarafından takip edilmesi ve sizin sitenize verilen değerin önemi vardır. Kullandığınız içerikler değerli olmasının yanı sıra sektörünüzle ilgili terimlerin kullanılması web sitenize verilen değeri arttıracaktır. Yani kurduğunuz bir web sitesi için o alanda uzman olduğunuzu kanıtlamak için yapılan yeniliklere önem verilmesi gerekmektedir.  Uzmanlık alanız için kullandığınız tüm içerikler hem arama motorları hem de kullanıcılar için sizin bu alanda profesyonel olduğunuzu kanıtlayacaktır. Bu sebeple sitenizin önemi artacaktır.  Eğer bir firma için kurduğunuz web sitesine duyulan güven ve talep de artarak sizin çalışma alanızda ki başarınız arama motorları tarafından görülecektir. Ekonomik yönden de avantaj sağlayabilirsiniz. Özellikle küçük işletmeler için son derece önemli bir konudur. Güncellenmiş ve arama motorları tarafından sitenize verilen önem artması sonucun da işletmenizi daha çok kişiye tanıtılmış olacaksınız. Diğer önemli konu ise hedef kitlesi belirlemektir. Teknik konular ve sektörünüzde bilgilendirici bir yol izlemeniz müşterilerin sizin firmanıza olan bakış açısı değişecektir. Yaptığınız güncellemeler sayesinde sitenizin kullanım oranı artarak firmanız adına da bir güvence sağlamış olursunuz. Sosyal medyada yaptığınız yeni güncellemeleri tanıtmak da gerekebilir. Eğer uzun zamandır web sitesi ile ilgilenmiyorsanız sosyal medya şansınızı kullanın. Kısa bir sürede sitenize olan ilgi artacaktır. Çok eskide kalmış ve güncellenmemiş bir web sitesinin Google veya başka arama motorları tarafından önemsenmediğini tekrar hatırlatmak gerekirse, belli zaman aralıkları içerisinde tasarladığınız web sitesinin güncellemeyi ihmal etmeyin ve yenilikçi çalışmalar yaparak web sitesinin arama motorlarındaki sırasını yükseltin.

 WEB SİTESİ NASIL GÜNCELLENMELİDİR

          Web sitenizi kurduktan sonra belli aralıklarla sitenizin güncellenmesi gerekmektedir. Bunun için 2 şansınız vardır. İlk olarak HOSTİNG firmaları tarafından sağlanan çevrim içi düzenleme aracını kullanmak veya web sitenizin düzenlenmesi için yazılım satın almaktır. Sitenizi düzenlemeden önce metinler içinde oynama yapmanız halinde kötü sonuçlar doğurabilir. Hangi web tasarım programını kullanmanızdan ziyade önemli olan programları kullanabilecek yeterli donanıma sahip olmaktır. Web sitelerinin hangi program ile güncellenirse güncellensin bu işi doğru yapmak önemlidir. Kendi web sitenizi düzenlemeden önce web sitenizin nasıl oluşturulduğunu, sunucudaki durumunu ve web sitenize nasıl erişim sağlandığını bilmek gereklidir. Eğer sitenize bir kontrol paneli eklenirse bazı güncellemeleri siteniz otomatik olarak yapabilir. Kontrol paneli yoksa bu işlem zaman alabilir. Eğer kendiniz güncellemeyi bilmiyorsanız bir uzman tarafından yardım alınması gerekir ya da HTML öğrenmek gereklidir.