Firma ve bireyler kendi web sitelerini oluşturması ürün satışı ve birçok kitleye ulaşabilmesi açısından önemlidir. Kurumsal web siteleri sayesinde hedeflenen ziyaretçi sayısın ulaşırken, birde alanını tanıtmak için güzel bir yoldur. Web sitesi kurmak ve kurulan siteyi korumak özellikle web HOSTİNG seçimi konusu önemlidir. Web sitesi oluşturmak eğlenceli olsa da barındırma konusunda düşünerek karar vermeniz gereklidir. Web siteniz için barındırma hizmeti tercih ederken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Kendini kanıtlamış, kaliteli web HOSTİNG siteleri ile çalışılmalı ve aynı zamanda web sitesi ihtiyacınıza uygun bir paket seçilmelidir. Web sitesi oluşturmaya başlamadan önce genelde il defa bu işi yapacak olan kişiler alan adını satın alırlar. Alan adı alındıktan sonra site kısa bir süre sonra yayında olacağını bilmedikleri için şaşkınlık yaşayabilirler. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız da web HOSTİNG firmaları devreye girerek size kendi sitenizin barınacağı HOSTİNG firmasını tercih etmenizi isteyebilirler. Ardından site size uygun bir paket sunarak sitenizin yayına başlamasını sağlayabilirler. Web siteniz için barındırma hizmeti tercih ederken dikkat edilmesi gereken kurallar kurumsal veya bireysel web siteleri için hazırlanan web HOSTİNG paketlerini temel özellikleri iyi incelenmeli ve paketin web sitesine uygun olup olmadığı da değerlendirilmelidir. Bireyler ve işletmeler için web sitesinin yayınlanmasında yardımcı olacak özellikleri ve seçenekleri barındıran müşteri beklentilerini, gereksinimleri karşılayan paket HOSTİNG paketleri tercih edilmelidir.

         Alınan HOSTİNG firmasının özellikleri nasıl olmalı sorusunun cevabı ise ilk olarak özelleştirilebilir şablonlar yani bir web sitesinde dosya barındırma hizmeti sunması ve firmanın bu konuda sunduğu ölçekler sunması gerekmektedir. Rekabet haricinde site kurmanın en iyi yolu sadece farklı görünmekle sınırlandırmak yanlış olur. Güzel bir tasarımın yanında ihtiyacınız için doğru düzen ve yerleşim de olması gerekmektedir. Çalıştığınız web barındırma firması bunu sağlaması gerekmektedir. Diğer önemli madde ise güçlü web sunucusu yani web HOSTİNG şirketleri sitenizden beklediğiniz kaliteyi sağlamasına yardımcı olmak için değişik biçimlerde web sunucuları sunar. Birçok firma ise LİTESPEED isimli sunucuyu kullanmaktadır. Kurumsal veya bireysel hizmet için bu sunucu tercih edilebilir. Sunucunun tercih edilme sebepleri ise özelleştirme seçenekleri, esneklik, kullanım kolaylıkları ve performansı iyi bir ölçüde olmasıdır. Web HOSTİNG güçlü sunucu ve istikrarlı ağ bağlantıları sunmalıdır. Daha çok işlem gücü ve bunun yanında bellek kapasitesi de yüksek olmalıdır. Güvenlik konusunda da gerekli önlemleri alan firmalar her zaman bir adım önde olacaktır. Bir HOSTİNG firmasında olması gereken diğer özellik ise birden çok alan adı barındırma gibi iyi bir firmada mutlaka bu özellik olmalıdır. Böylece yeni site ve alan adı için ayrı plan oluşturmak yerine tek bir planda bu ihtiyaçları gerçekleştirmelidir.

          En önemlisi ise iyi bir HOSTİNG firmasında olması gereken özellik teknik servis hizmetidir. Kurduğunuz web sitesi ile ilgili zaman içerisinde bir takım sorunlar çıkabilir. Bu sorunlar karşısında çözüm üretebilen veya hazır bir bilgi sunabilen güçlü bir altyapı ve ekibe sahip olması gerekmektedir. Günün her saatinde hizmet verebiliyor olması da önemlidir. Teknik destek ekinine istenilen her an ulaşabiliyor olunmasın ve sorunları kısa bir sürede çözmesi gerekmektedir. Bu tür firmalar rakiplerine göre bir adım öndedir. Güncel teknik olanaklarına sahip teknolojik ve kaliteli bir HOSTİNG firması web sitenizin her aşaması için size kapsamlı bir hizmet sunması gerekmektedir. Firmanın teknik destek için ise düşük fiyat sunması da müşteri memnuniyeti için önemlidir. Düşük fiyatın yanında, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı sunuyor olması da firmanın kalitesini yükselten faktördür. Yetiş yazılım bu konu da profesyonel bir hizmet vermektedir.